Tarafsız Habercilik

Bir ’19 Mayıs töreni protestosu’ da Balçova’da

Bugün 19 Mayıs törenlerinde yapılan protestoların birisi de Balçova’da yaşandı.

Balçova Kaymakamlığı tarafından Vali Kutlu Aktaş İlk Öğretim Okulu’nda düzenlenen törenlerde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilçede yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni yapıldı.

İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı’nın yanı sıra AKP Balçova İlçe Başkanı’nın anons edilerek öğrencilere ödül verdirilmesini protesto eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya tören alanını terk etti.

Ödül töreni yapılmasının ardından fotoğraf çekimine katılan Başkan Çalkaya daha sonra protokoldeki yerine oturmayarak “Devlet protokolünde böyle bir uygulama yok. Geçen yıl da aynı şey yapıldığında protokol yönetmeliğinde böyle bir uygulama olmadığını söyleyerek uyarımızı yaptık. Türkiye bir Hukuk Devleti ise benim bu yanlışlığı kabul etmem mümkün olamaz” diyerek eşi Fatma Çalkaya ile birlikte alanı terk etti. Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ile birlikte CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz ve çok sayıda vatandaşta tören alanını terk etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir