Tarafsız Habercilik

Büyükçekmeceli çocuklar geri dönüşümü sanatla öğreniyor

Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü “Geri Dönüşüm Gelecektir” projesi kapsamında çocuk ve gençler için, tiyatro, seminer ve çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Büyükçekmece bulunan pek çok ilk ve ortaokul öğrencisi için, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı ile (ÇEVKO) birlikte Atatürk Kültür Merkezi’nde tiyatro oyunu etkinliği düzenledi. ÇEVKO tarafından gelen tiyatro ekibi sergiledikleri oyun aracılığıyla çocuklara çevre ve geri dönüşüm bilincini aşıladı. Büyük ilgiyle karşılanan etkinliğe, farklı okullardan 500 öğrencisi katılım sağladı.

Okullar yoğun ilgi gösterdi

Geri dönüşüm hakkında öğretici bir niteliğe sahip olan tiyatro oyunu sayesinde öğrenciler hem eğlendi hem de evsel atıkların doğaya zarar vermeden nasıl geri dönüştürülüp kullanıma kazandırılacağıyla ilgili önemli bilgiler sunuldu. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinliğe yoğun ilgi gösteren öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Tiyatro oyununu sonrasında katkılarından dolayı ÇEVKO derneği temsilcisine teşekkür plaketi sunuldu.

Geri dönüşüm için farklı ve etkili yollar izleniyor

Hedef olarak; Büyükçekmece’deki tüm atıkların geri dönüşüme kazandırılabilmesi olarak belirleyen Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, bu hedefin sağlanabilmesi için farklı alanlarda pek çok hizmet sunmaya devam edecek. Yapılan konferanslarda doğadan gerçek örnekler verilerek atıkların çevreye ne yönde zarar verebildiği gösteriliyor. Tiyatro ve eğlenceli etkinlikler sayesinde her yaş grubundan genç ve çocuğa çevre bilgisi ve duyarlılığı aşılanmaya çalışılıyor ve geri dönüşüm ile atık yağ biriktirme kutuları dağıtılarak her hafta geri dönüşüme tabi tutulmak üzere ekipler tarafından toplama işlemleri gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir