Tarafsız Habercilik

Cem Yılmaz ın iftarlık Gazoz halleri

BAŞROLÜNDE CEM YILMAZ’IN OLDUĞU İFTARLIK GAZOZ 29 OCAK’TA SİNEMALARDA!

Yönetmen Yüksel Aksu’nun başrolünde Cem YIlmaz’ı oynatığı son filmi İftarlık Gazoz’un Muğla’da ve İstanbul’da gerçekleşen çekimlerinden sonra kurgusu da tamamlandı. İftarlık Gazoz, 29 Ocak 2016’daki vizyon tarihini bekliyor.

İftarlık Gazoz; başrol oyuncusu Cem Yılmaz’la kadim bir Anadolu hikayesini, mizah ve duygu yüklü bir anlatımla izleyiciyle buluşturacak. Cem Yılmaz’a geniş, renkli ve sürprizli oyuncu kadrosuyla birlikte yeni bir çocuk yetenek Berat Efe Parlar eşlik ediyor.

Kendi yaşam öyküsünden ve gerçek olaylardan esinlenerek oluşturduğu İftarlık Gazoz senaryosuyla Yüksel Aksu; 80 öncesi dönemin ülkeyi saran siyasi etkilerinin gölgesinde, Anadolu kültürünün dayanışma duygusunu, iftar sofralarının sıcaklığını, Ege halkının eğlenceli doğasını ve tadına doyulmayacak bir usta-çırak ilişkisini merkeze alarak, çırak Adem’in (Berat Efe Parlar) gözünden anlatıyor.

Şimdiye kadar üstlendiği rollerden çok farklı ve şaşırtıcı bir rolle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Cem Yılmaz ise Adem’in ustası Cibar Kemal rolünde, izleyiciyi derinden etkileyerek unutulmayacak bir iz bırakma iddiasında.

Neşeyi ve hüznü, çocukluk günlerinin saflığını, aile bağlarının onarıcılığını, ustayla çırak arasındaki kopmaz bağları, ilk aşkın kıpırtılarını, mahalle kültürünü, Ramazan’ın ilk iftarında geniş sofralarda açılan orucun keyfini, yazlık sinemaların çekirdek çitlenen eğlencesini, hep beraber camiden çıkıp birlikte maç seyretmenin keyfini, bir bütün olmanın huzurunu, geçmişi ve bugünü aynı potada eriten İFTARLIK GAZOZ, insana dair inişli çıkışlı tüm sahici duyguları beyaz perdeden yansıtmaya hazırlanıyor.

Muzaffer Yıldırım/NuLook, Elif Dağdeviren/EDGE CCF ve TEKE Film ortak yapımcılığında gerçekleştirilen film, 29 Ocak 2016’da seyirci ile buluşmak için artık heyecanla gün sayıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir