Tarafsız Habercilik

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2017

Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2016

Evlilik kredisi başta Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere tüm bakanlıkların ortak çalışması sonucu ortaya çıkan, evlenmek isteyip imkanı olmayanlara uzun vadeli, faizsiz verilen kredidir.

Evlilik Kredisi Kimlere Verilir?

Evlilik Kredisi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 18-24 yaş arası olan büm vatandaşlara veriliyor. Bunun yanında Türk Ceza Kanunun da yer alan ağır suçların hiç birini işlememiş olmaları şartlar arasında yerini alıyor. Evlenecek çiftlerin düğün yapacak durumlarının olmaması en önemli kural. Bilinmesi gereken noktalardan biri ise üniversite okuyan bay ve bayan vatandaşlarımızın yaş sınırı ise 26 olarak belirlenmiştir. Bunun yanında okurken devlet yurdunda kalan ve kredi alanlara ise geri ödemede kolaylık sağlanacağı belirtildi.

Evlilik Kredisi Ne Kadar Ve Ödemesi Nasıl?

Evlilik kredisi maksimum 10 bin TL’ ye varan ve %0 kredi faiziyle veriliyor. Geri ödeme planı ise 1 yıl geri ödemesiz, 4 yıllık bir ödeme ile vatandaşlara verilmektedir. Bunun yanında evliliklerinin ilk yılında çocuk sahibi olan çiftlerin kredileri ise 1 yıl faizsiz ertelenebiliyor.

Evlilik Kredisini Hangi Bankalar Veriyor?

Evlilik Kredisini Devlet Bankalarına başvurarak, Aile Sosyal ve Politikalar Bakanlığından bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında özel bankalarda Devlet destekli evlilik kredisi vererek çiftlere kredi kolaylığı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir