Tarafsız Habercilik

İran’dan Netanyahu’ya sert ‘nükleer’ tepkisi

Tahran, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İran’ın “nükleer programı” iddiasına sert tepki gösterdi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, iddia için “yalan” dedi ve Netanyahu’yu “iflas etmiş tüccar” olarak niteledi.

Behram Kasımi, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun “nükleer program” iddiasını dile getirdiği dün akşamki açıklamalar için “gülünç bir şov” ifadesini kullandı.

“UTANÇ VERİCİ GÖSTERİ”

Netanyahu’nun İran’ın nükleer programı hakkında “utanç verici bir gösteri” düzenlediğini belirten Kasımi, “Netanyahu’nun yenilediği iddiaları yalandan başka sunacak malı olmayan iflas etmiş bir tüccarın sergilediği boş uğraşlardır” şeklinde konuştu.

Mehr News’a göre, “Siyonist liderleri yalana dayanan gayrimeşru rejimlerinin bekasını cahiliye dönemine ait şarlatanlığı kullanmakla başkalarını tehdit etmekte görüyorlar” diyen Kasımi, bunun faydasızlığının her zamankinden daha fazla ortada olduğuna dikkati çekti.

Behram Kasımi, “Netanyahu ve Siyonist Rejim, dünya kamuoyunun yeterli bilgi ve zekaya sahip olduklarının farkına varmalı” sözlerine ekledi. (ANKA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir