Tarafsız Habercilik

UGİK bu kez Adil Dünya için toplanıyor

Genç MÜSİAD tarafından iki yılda bir gerçekleştirilen Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi, “Adil Dünya Girişimi” temasıyla 18-19 Aralık tarihlerinde düzenleniyor.

Yurt içinden ve yurt dışından 3000’den fazla 30 yaş altı genç iş adamını ağırlayan kongre bu yılda hem Türkiye’den hem de uluslararası arenadan etkin isimleri bir araya getiriyor.

Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi, düzenlediği çalıştaylar, işadamları ile girişimcileri buluşturan bire bir görüşmeler, fuar ve de proje yarışmalarıyla yine dolu bir programla karşımıza çıkıyor.

Her yıl artan katılımcı sayısıyla ve başarısıyla dikkat çeken UGİK bu yıl yurtdışından bin 250, yurt içinden ise 2 bin 750 katılımcıya ev sahipliği yapacak.

“Adil Dünya Girişimi” başlığı ile düzenlenen kongrede 6 farklı oturum gerçekleştirilecek ve bu oturumlarda dünya genelinde artan adaletsizliğe değinilerek adil bir girişimin gerekliliği vurgulanacak.

İçinde atölye çalışmalarının da yer alacağı kongrede Nobel ödüllü Yemenli aktıvist Tawakkol Karman, AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, Cordoba Vakfı Kurucusu ve Ceosu Dr. Anas al Tıkrıtı ve TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, ASELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Hasan Canpolat gibi isimler konuşma yapacak.

“Adaletsizlik çözülmeden girişimin konuşulması çok anlamlı değil”

Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yavuz Fettahoğlu, İstanbul Ajansı’na yaptığı değerlendirmede “Genç MÜSİAD olarak ticaretin sadece maddi kaygılarla yapılan bir şey olmaması gerektiğini düşünüyoruz, ticaretin aynı zamanda insani bir tarafı da var ve bunun için bu sene kongremizin başlığına “Adil Dünya Girişimi” dedik ve konuşmacılarımız da bu konuda tecrübe sahibi olan insanlardan, aktivistlerden oluşuyor” dedi.

Yakın coğrafyamız dahil olmak üzere tüm dünyada sorunlar yaşandığına dikkat çeken Fettahoğlu, “Bugün yaşadığımız bütün sorunların temelini bu büyük adaletsizlik oluşturuyor ve bu adaletsizlik çözülmeden girişimin ve ya ticaretin konuşulmasının çok fazla anlamı olmadığını düşünüyoruz, bu sebeple yola çıktık” dedi.

Haber: Saliha Şanlıer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir